VEX123_Z Robotická sada VEX 123 - základní zaškolení pro využití ve výuce

Nová sada VEX 123 je součástí robotické řady VEX, která prochází od mateřské školy až po střední školy, takže žáci s ní mohou postupně růst. VEX 123 je jednoduchý robot s mnoha možnostmi ovládání. Pro nejmenší jsou k dispozici tlačítka přímo na těle robota (vpřed, vlevo, vpravo, zvuk), starší žáci mohou programovat pomocí tzv. kodéru – programovací tabulky, do kterých zasunou příslušné příkazy pro robota. Děti se tak učí algoritmizaci a jednoduché příkazy. Jako další stupeň je připravena aplikace pro tablet nebo počítač VEXCode, která je založena na Scratchi a najdete ji následně i u robotických stavebnic GO, IQ a V5.

Program setkání

V rámci zaškolení se seznámíme s:

• možnosti využití robotiky ve výuce

• typy robotických hraček a stavebnic

• základními součástmi sady

• připravenou metodikou - sadou hotových úloh programováním tlačítky, přes kódovací destičku (kodér), případně aplikaci

Představíme si různé možnosti programování robotů, ukážeme si aplikaci VEXcode 123. Vyzkoušíte si základní kódování, programování. Nebudou chybět praktické postřehy a zkušenosti s výukou robotiky v rámci různých věkových skupin. Provedeme vás připravenou metodikou - sadou hotových úloh pro VEX 123.

Po absolvování webináře by účastnící měli znát:

•důležité weby a kde hledat inspiraci
•kompletní popis puku a kodéru
•nabíjení
•instalace aplikace VEX Class
•načtení puků a kodérů do aplikace
•aktualizace a přejmenování puků a kodérů
•programování pomocí tlačítek + tipy na aktivity do výuky
•párování puků a kodérů
•programování pomocí kodéru + tipy na aktivity do výuky do 4. třídy
•programování pomocí kodéru + tipy na aktivity do výuky od 5. třídy
•řešení případných komplikací s puky a kodéry
•seznámení s aplikací (cloudem) dle OS VEXcode Project
•připojení puku do aplikace (cloudu)
•základní principy algoritmizace, kódování a programování ve VEXcode Projekt

Poznámka

Zaškolení proběhne formou dvou 90min. webinářů. Účastníci potřebují každý svůj počítač, aby si mohli zkoušet programovat.

Je dobré mít k dispozici nabitý 1 puk, kodér s bateriemi (2xAAA) + příkazové karty, mobilní telefon (popř. tablet),

ideálně i menší křížový šroubovák ne ten co u toho je....

Během webináře si účastníci stahují aplikaci VEX Class.

Tento kurz není akreditován.