VEXGO_Z Robotická stavebnice VEX GO - základní zaškolení pro využití ve výuce

Nová stavebnice VEX GO je součástí robotické řady VEX, která prochází od mateřské školy až po střední školy, takže žáci s ní mohou postupně růst. Programovací prostředí VEXcode GO pomáhá žákům naučit se základy blokového programování, zároveň stavebnice rozvíjí i konstrukční dovednosti. Sestavení jednoduchých automobilů či robotů trvá méně než 10 minut a demontáž a uložení všech dílů méně než 5 minut, což poskytuje dostatek času na vytvoření jednoduchého programu a vyzkoušení činnosti robota a poskytnutí okamžité zpětné vazby, která podporuje zapojení žáků během jedné vyučovací hodiny.

Program setkání

V rámci zašolení se seznámíme s:

• možnosti využití robotiky ve výuce

• typy robotických stavebnic

• základními součástmi stavebnic (řídící jednotka, motory, senzory)

• připravenou metodikou - sadou hotových úloh 

Představíme si různé možnosti programování robotických modelů, ukážeme si aplikaci VEXcode GO. Vyzkoušíte si základní programové konstrukce – základní příkazy, cykly, podmínky práci s motory a se senzory. Nebudou chybět praktické postřehy a zkušenosti s výukou robotiky v rámci různých věkových skupin. Provedeme vás připravenou metodikou - sadou hotových úloh pro VEX GO.

Poznámka

Tento kurz není akreditován.

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů