VEXGO_Z Robotická stavebnice VEX GO - základní zaškolení pro využití ve výuce

Nová stavebnice VEX GO je součástí robotické řady VEX, která prochází od mateřské školy až po střední školy, takže žáci s ní mohou postupně růst. Programovací prostředí VEXcode GO pomáhá žákům naučit se základy blokového programování, zároveň stavebnice rozvíjí i konstrukční dovednosti. Sestavení jednoduchých automobilů či robotů trvá méně než 10 minut a demontáž a uložení všech dílů méně než 5 minut, což poskytuje dostatek času na vytvoření jednoduchého programu a vyzkoušení činnosti robota a poskytnutí okamžité zpětné vazby, která podporuje zapojení žáků během jedné vyučovací hodiny.

Program setkání

V rámci zašolení se seznámíme s:

• možnosti využití robotiky ve výuce

• typy robotických stavebnic

• základními součástmi stavebnic (řídící jednotka, motory, senzory)

• připravenou metodikou - sadou hotových úloh

Představíme si různé možnosti programování robotických modelů, ukážeme si aplikaci VEXcode GO. Vyzkoušíte si základní programové konstrukce – základní příkazy, cykly, podmínky práci s motory a se senzory. Nebudou chybět praktické postřehy a zkušenosti s výukou robotiky v rámci různých věkových skupin. Provedeme vás připravenou metodikou - sadou hotových úloh pro VEX GO.

Poznámka

Tento kurz není akreditován.