VEXGO_Z Robotická stavebnice VEX GO - základní zaškolení pro využití ve výuce

Nová stavebnice VEX GO je součástí robotické řady VEX, která prochází od mateřské školy až po střední školy, takže žáci s ní mohou postupně růst. Programovací prostředí VEXcode GO pomáhá žákům naučit se základy blokového programování, zároveň stavebnice rozvíjí i konstrukční dovednosti. Sestavení jednoduchých automobilů či robotů trvá méně než 10 minut a demontáž a uložení všech dílů méně než 5 minut, což poskytuje dostatek času na vytvoření jednoduchého programu a vyzkoušení činnosti robota a poskytnutí okamžité zpětné vazby, která podporuje zapojení žáků během jedné vyučovací hodiny.

Program setkání

V rámci zaškolení se seznámíme s:

• možnosti využití robotiky ve výuce

• typy robotických stavebnic

• základními součástmi stavebnic (řídící jednotka, motory, senzory)

• připravenou metodikou - sadou hotových úloh

Představíme si různé možnosti programování robotických modelů, ukážeme si aplikaci VEXcode GO. Vyzkoušíte si základní programové konstrukce – základní příkazy, cykly, podmínky práci s motory a se senzory. Nebudou chybět praktické postřehy a zkušenosti s výukou robotiky v rámci různých věkových skupin. Provedeme vás připravenou metodikou - sadou hotových úloh pro VEX GO.

Po absolvování webináře by účastníci měli znát:

•důležité weby a kde hledat inspiraci
•kompletní popis stavebnice a jednotlivých dílů
•ukázka práce s Pin Tool (kleštěmi)
•nabíjení
•instalace aplikace VEX Class
•načtení řídicích jednotek (mozků) do aplikace
•aktualizace a přejmenování mozků
•konstrukce a jejich varianty + tipy na aktivity do výuky
•stavba vybraného modelu – staví si doma na druhou část
•řešení případných komplikací s motory, čidly, mozkem
•seznámení s aplikací (cloudem) dle OS VEXcode Project
•připojení mozku do aplikace (cloudu)
•ovládání modelu a popis obrazovky
•základní principy algoritmizace, kódování a programování ve VEXcode Projekt

Poznámka

Zaškolení proběhne formou dvou 90min. webinářů. Účastníci potřebují každý svůj počítač, aby si mohli zkoušet programovat.

Je dobré mít k dispozici jednu sadu (2 zelené kufry), nabitou baterii a mobilní telefon (popř. tablet).

Během webináře si účastníci stahují aplikaci VEX Class.

Tento kurz není akreditován.