INF01 - Revize RVP ZV – Jak změny realizovat ve škole?

Cílem kurzu je seznámení pedagogů se změnami v RVP pro základní vzdělávání – nová vzdělávací oblast informatika a nová klíčová kompetence digitální.  Seminář seznámí pedagogy s učivem i očekávanými výstupy v těchto oblastech. Dále účastníci zjistí, pomocí jakých aktivit mohou naplňovat očekávané výstupy v jednotlivých oblastech a rozvíjet digitální dovednosti dětí napříč předměty.

Program setkání

V rámci školení si také vysvětlíme jednotlivé oblasti nové informatiky (data, informace a modelování, informační systémy, digitální technologie, algoritmizace a programování) a ukážeme si aktivity, které pomohou k naplnění očekávaných výstupů přímo v těchto tematických celcích.

Seminář bude veden prezenční formou, v teoretické části účastníci získají vhled do tématu, v praktické části si pod vedením lektora vyzkouší jednoduché aktivity.

Po absolvování kurzu účastníci získají přehled o změnách, porozumí základním pojmům v této oblasti, získají povědomí o zdrojích a nových učebnicích, které mohou využít přímo ve výuce a budou schopni analyzovat situaci ve svých školách a postupně začít realizovat potřebné změny.

Poznámka

Školení je akreditováno MŠMT v systému DVPP.