SS8CZ3 - EU jazykové projekty a online nástroje pro komunikaci

Osvojíte si základní dovednosti s plánováním zahraničních projektů EU, jako je například program Erasmus+. V rámci školení se zaměříme na praktické rady a postupy při výběru vhodného projektového partnera a základní principy tvorby projektů, včetně postupů při vytváření a vyplňování žádosti. Ukážeme si příklady dobré praxe úspěšných škol a učitelů, kteří se daných projektů zúčastnili. Seznámíte se také s online nástroji ke komunikaci se zahraničními partnery v rámci eTwinningu, sdílenými dokumenty, videokonferencí, audiovideo systémy se sdíleným obrazem, sociálními sítěmi. Ukážeme si projekty a možnosti pro výjezd žáků SŠ, zaměříme se i na výjezdy pedagogických pracovníků.

Program setkání

Komu je školení určeno: ředitelům, učitelům gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ