SS8CG3 - Čtenářská gramotnost napříč předměty SŠ

Školení nabídne praktické ukázky a aktivní trénink zapojení ICT, neboť současní studenti je vnímají jako součást běžného života. Jak ovládání různých technologií, tak jak učitel může pracovat s různými informačními zdroji (texty) a jakým pravidlům podléhá příprava vhodných textů pro rozvoj čtenářské gramotnosti. Ukážeme si, jak naučit studenty s texty samostatně pracovat, interpretovat je, umět si vhodné texty najít a ověřit jejich věrohodnost a také jak tvořit závěry, prezentovat je a sdílet s ostatními. Internet v mobilních telefonech, tabletech, počítačích či zprostředkovaný interaktivní tabulí tak tvoří nevyčerpatelný zdroj informací, které je možné využít k výuce a k rozvoji čtenářské gramotnosti v různých předmětech na SŠ.

Program setkání

Komu je školení určeno: ředitelům, učitelům gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ