SS8POL2 - STE(A)M výuka na středních školách

Zajímavou částí polytechnického vzdělávání je využití chytrých programovatelných destiček a stavebnic IoT (Internet of Things) v rámci STE(A)M výuky. V průmyslu 4.0, jehož základy tvoří právě IoT (internet věcí), se budou dále využívat cloudová úložiště, datová centra, umělá inteligence, automatické hlášení problémů ve výrobě nebo tzv. „chytré sklady“, které samy reagují na stav svých zásob a upravují jejich tok.

V rámci školení se účastníci seznámí právě s IoT stavebnicemi a STEM výukou, která se prolíná různými předměty, od fyziky a matematiky po výtvarnou výchovu (STEAM). Představíme si platformu micro:bit i stavebnici SAM Lab kits, ukážeme si, jak tato zařízení programovat a jak s jejich pomocí rozhýbat vytvořené modely či simulovat tzv. chytrou domácnost.

Program setkání

Komu je školení určeno: ředitelům, učitelům gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ