SS8POL1 - Robotika – jedna z cest polytechnického vzdělávání na SŠ

Toto školení je určeno všem, kteří se chtějí více seznámit s možnostmi programování robotických modelů (grafické blokové programování, programování v klasických programovacích jazycích). Ukážeme si, jak k autonomnímu pohybu robotických modelů využít motory a senzory, které stavebnice nabízí.

V rámci praktické části si společně postavíme a naprogramujeme robotický model tak, aby byl zcela autonomní. Také se seznámíme s robotickými soutěžemi, které mohou být jednou z cest, jak dále robotiku na škole rozvíjet, protože přináší možnost pracovat na připraveném zadání, prezentovat svou práci, ale i podívat se, jak to dělají jinde.

Program setkání

Pozn.: Aktivity dokážeme přizpůsobit vybavení školy, tzn. upravit školení pro robotickou stavebnici, kterou škola vlastní či o kterou má zájem, ať už se jedná o Lego Mindstorms EV3, VEX IQ či VEX EDR.

Komu je školení určeno: ředitelům, učitelům gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ