SS8CG1 - Podpora digitálních kompetencí pedagogů (čtenářská gramotnost na SŠ)

Školení rozvíjí základní digitální kompetence pro práci s digitálními výukovými materiály podporujícími čtenářskou gramotnost a také vlastní tvorbu učitele v přípravě na výuku. Najdete vhodné internetové zdroje pro podporu čtenářské gramotnosti. Seznámíte se s tím, jak prakticky propojit online zdroje a moderní technologie s klasicky pojatou výukou.

Komu je školení určeno: ředitelům, učitelům gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ

Program setkání

Cílem školení je rozvoj základních digitálních kompetencí pedagogů pro práci s digitálními výukovými materiály podporujícími čtenářskou gramotnost a také vlastní tvorbu učitele v přípravě na výuku.

Je nutné si uvědomit, že učitel by měl mít hlubší znalosti v oblasti digitální gramotnosti (e-gramotnosti), aby mohl v dnešním světě moderních technologií plnohodnotně rozvíjet své studenty. Čtenářská gramotnost je důležitá nejen pro práci s beletristickými texty v hodinách českého jazyka a literatury, ale i v ostatních předmětech při práci s odbornými texty, které se v dnešní době vyhledávají převážně na internetu a online databázích. Dalším ze vzdělávacích cílů tohoto školení je “pochopení”, že v době technologií, které studenty obklopují v jejich každodenním životě doslova na každém kroku, je počítač, tablet nebo mobilní telefon především nástrojem pro vlastní práci, tj. nositelem informace, nástrojem pro zpracování výstupů a také pro jejich následné prezentování.

Učitelům budou nabídnuty vhodné internetové zdroje pro podporu čtenářské gramotnosti. Seznámí se s tím, jak prakticky propojit online zdroje a moderní technologie s klasicky pojatou výukou.