SS8MG3 - Výukové aktivity - kde jsou a jak s nimi pracovat

Školení je zacíleno na učitele, kteří dávají přednost využití již hotových aplikací, webových aktivit či hotových výukových materiálů před vlastní tvorbou. Bude představeno několik portálů s již hotovými výukovými materiály. Naučíte se materiály vyhledat a využívat tak, aby vhodně doplnily výuku, dále s nimi pracovat v souladu s autorskými právy. Budou také ukázány hotové aktivity, které umožňují aktivní zapojení žákovských zařízení do výuky.

Komu je školení určeno: ředitelům, učitelům gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ

Program setkání

Nechcete vytvářet pro výuku vlastní materiály, a přesto chcete mít hodiny dynamické a kvalitní? Ne vždy vše, co připravil někdo jiný, vyhovuje potřebám vaší výuky a chcete si umět výukové materiály přizpůsobit vlastní potřebám? Rádi zapojujete do výukových aktivit všechny žáky s využitím žákovských zařízení? V tomto bloku vám nabízíme řešení. Pojďme se seznámit s již vytvořenými webovými materiály, aplikacemi a videi, které nám nabídnou množství pracovních listů, zásob příkladů či aktivit pro žákovská zařízení.

• Portál veskole.cz
• Portál SMART Exchange
• Další výukové portály, online aktivity
• Khan Academy
• Techambition
• Kahoot
• Toglic
• Office 365 - Classroom

Cílem tohoto kurzu je nabídnout učitelům zdroje webových aktivit, naučit je s nimi pracovat, případně upravovat hotové výukové materiály s dodržením autorských práv.