SS8MG2 - Středoškolská matematika moderně a neotřele

Seznámíte se s možnostmi aktivizovat žáky v hodinách matematiky prostřednictvím skupinové výuky, gamifikace či metody CLIL. Důraz bude kladen na praktické ukázky maximálního zapojení všech žáků do výuky s přihlédnutím na jejich specifické potřeby. Zařazena bude i tvorba zásoby vlastních aktivit.

Komu je školení určeno: ředitelům, učitelům gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ

Program setkání

Chcete více aktivizovat své žáky? Chcete, aby hodiny bavily vás i je? Pak vám tento blok nabídne odpovědi. Ukážeme několik různých didaktických metod výuky bez zbytečné teorie. Každý účastník se tedy alespoň na chvíli opět stane žákem a na vlastní kůži si vyzkouší několik metod výuky. Důraz bude kladen na maximální zapojení všech žáků s přihlédnutím na jejich specifické potřeby. Nabízíme metody s využitím moderních technologií i bez nich. Skupinová výuka v několika variantách, práce v cloudu, nenásilné zapojení cizího jazyka do matematiky a v neposlední řadě zapojení her do výuky.

• Praktické ukázky skupinové výuky
• Příprava skupinové výuky s technologiemi
• Příprava skupinové výuky bez technologií
• Práce vlastním tempem
• Prezentování výsledků
• Gamifikace s technologiemi
• Gamifikace bez technologií

Cílem tohoto kurzu je použít připravené aktivity tak, aby si účastníci na vlastní kůži vyzkoušeli intenzitu skupinové výuky, jednoduchost zapojení cizího jazyka do matematiky a zábavnost zapojení her do výuky. Účastníci budou také aktivně tvořit podklady pro zmíněné metody výuky.