SS8CZ2 - Využití žákovských zařízení, možnosti domácí přípravy, video ve výuce

Téměř všichni žáci mají k dispozici nějaké mobilní zařízení, které znají a umí ovládat. Pojďme tedy těchto zařízení vhodně využít ve výuce. Ukážeme si programy i online nástroje, které můžeme vhodně využívat jak v hodinách, tak i v domácí přípravě. Naučíte se využívat ucelené jazykové systémy, připravovat cvičení na míru žákům. Projdeme si zajímavé stránky a servery s videomateriály, z nichž lze čerpat inspirace a nápady do výuky. V závěru si ukážeme i tipy a nápady na tvorbu videovýstupů v rámci projektové výuky.


Komu je školení určeno: ředitelům, učitelům gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ

Program setkání

Téměř všichni žáci mají k dispozici nějaké mobilní zařízení, které znají a umí ovládat. Pojďme tedy těchto zařízení vhodně využít ve výuce. Ukážeme si programy i online nástroje, které můžeme vhodně využívat jak v hodinách, tak i v domácí přípravě. Účastníci se naučí využívat ucelené jazykové systémy, připravovat cvičení na míru žákům.
Jelikož efektivní výuka jazyků je soustavná dlouhodobá záležitost, je důležité studentům nabídnou možnosti a systémy, ve kterých se mohou samostatně zdokonalovat i doma. Jedná se o online nástroje, které mohou na svých zařízeních (mobilních telefonech či tabletech) využívat opravdu kdekoliv a kdykoliv. Tím se efektivita učení jazyků mnohonásobně zvýší.
Nedílnou součástí světa mladých lidí jsou videa. Projdeme si tedy zajímavé stránky a servery s videomateriály, z kterých lze čerpat inspirace a nápady do výuky. Školení nabídne i některé aplikace, které pracují s videomateriály. V závěru si ukážeme i tipy a nápady na tvorbu video výstupů v rámci projektové výuky.
Co si účastník ze školení odnese?
● připravené a nastavené online systémy pro využití žákovských zařízení
● vytvořená cvičení, která může rovnou využít ve výuce
● odkazy a aplikace, které využije při přípravě na výuku
● základní strukturu projektové výuky se zapojením videa
Vzdělávací cíl školení:
● účastníci vědí a dokáží žákům vysvětlit, proč je pro výuku jazyků důležitá domácí příprava
● účastníci se naučí používat systém „Duolingo for schools“ pro vzdělávání a domácí přípravu žák
● účastníci připraví ucelený materiál k procvičování žáků v systému „Quizlet“
● účastníci dokáží zvolit vhodnou projektovou práci pro cílovou věkovou skupinu žáků

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů