Robotika jako nástroj pro rozvoj klíčových kompetencí

Zveme Vás na konferenci Robotika jako nástroj pro rozvoj klíčových kompetencí.

Využití nových technologií ve výuce informatiky a polytechnických věd zvyšuje atraktivnost těchto předmětů pro žáky a podporuje tak jejich zájem o studium těchto oborů. Robotika navíc podporuje iniciativu a kreativitu žáků, umožňuje jim získávat dovednosti i znalosti napříč předměty, posiluje výuku klíčových i průřezových kompetencí.

Program setkání

8:30 – 9:30 Robotika a její místo ve škole

• Úvodní motivační přednáška
  • Jak podporuje robotiku na školách AV MEDIA

9:30 – 10:00 Praktické workshopy I (účastníci si vyberou jeden z workshopů)

• Začínáme s Ozoboty (Eva Fanfulová)
  • Seznámení se SAM Lab kits

10:00 – 10:15 Pauza

10:15 – 11:00 Praktické workshopy II (účastníci si vyberou jeden z workshopů)

• Lego WeDo a kluby robotiky – seznámení s Lego WeDo, sdílení zkušeností z klubů robotiky, řízená diskuze
    (Štěpánka Baierlová)
  • VEX IQ a kluby robotiky – seznámení s VEX IQ, sdílení zkušeností z klubů robotiky, řízená diskuze (Martin Gembec)

11:00 – 12:00 Praktické workshopy III (účastníci si vyberou jeden z workshopů)

• Lego WeDo: stavba + programování robota, vhodné pro 1.stupeň ZŠ (Štěpánka Baierlová)
  • VEX IQ: stavba + programování robota, vhodné pro 2. stupeň ZŠ (Martin Gembec)
  • Jednoduché programování s Ozoboty: prostředí Ozoblocky (Eva Fanfulová)

12:00 – 12:10 Ukončení konference

12:10 – 13:00 Oběd

13:00 – 15:00 Workshop k robotické soutěži VEX IQ Challenge 2019 (pouze pro školy registrované do soutěže)

• Vysvětlení pravidel soutěže pro rok 2019, organizační pokyny
  • Praktický nácvik

Při registraci si nezapomeňte zvolit požadovaný workshop. Kapacita workshopů je omezená. Konference je zdarma.