RL2 - Robotika na 2. stupni ZŠ s LEGO Mindstorms Education EV3

Cílem tohoto školení je ukázat účastníkům nový pohled na využití robotiky, seznámit je s možnostmi využití robotických stavebnic ve výuce žáků na 2. stupni základních škol a umožnit jim prožít si v týmu praktickou zkušenost při řešení problémových úloh. Školení tak nabízí účastníkům seznámit se s moderní didaktickou pomůckou, robotickou stavebnicí, umožňující zvýšení názornosti a atraktivnosti procesu výuky. Dále přináší příklady aktivit, které mohou účastníci následně využít k rozšíření znalostí a dovedností nejen svých, ale i žáků, v oblastech využití robotiky při výchovně vzdělávacím procesu.

Po absolvování školení budou mít účastníci jasné povědomí
o způsobu a možnostech začlenění robotiky do výuky na 2. stupni ZŠ. Dokáží sestrojit jednoduchou konstrukci za použití vhodných součástek určených návodem a funkčnost konstrukce ověřit. S pomocí robota zvládnou účastníci naměřit hodnoty potřebné pro řešení úloh. Dále dokáží propojit robota s počítačem, spouštět, ukončovat programy jak z počítače, tak z řídící jednotky. Účastníci vyřeší problémové úlohy zadáváním správných programovacích bloků do programu. Vlastní programy dokáží ověřit a prezentovat před ostatními skupinami.

Program setkání

• Robotika a ŠVP

• Konstrukce a ovládání robota

• Software a programování

• Prezentace úloh a robotické soutěže

Poznámka

Vzdělávací program je akreditován v rámci DVPP MŠMT pro potřeby EU šablon ZŠ a MŠ.

Výstupem je osvědčení o absolvování školení.