Díky manipulaci s objekty děti pochopí dělitelnost. Motivace - 12 dětí hraje hru molekuly - mají k tomu 4 koberce, které mají rozstříhat a stoupnout si na svůj dílek. Pro učitele - vybraný kruhový koberec zvětšete a umístěte do středu plochy. Můžete na něj umísťovat děti - např. 12 dětí rozdělit do 4 skupin na konkrétní díly koberce. Kruhový koberec můžete rozdělit na jednotlivé dílky a přesouvat je - Označit objekt + kláves. zkratka Ctrl + R (Rozdělit). S kruhem a jeho dílky můžete dále pracovat a procvičovat zlomky. Všechny obrázky jsou stažené ze SMART Exchange - můžete si je uložit do vaší galerie SMART Notebooku.

Datum vložení: 13.12.2019
Dělitelnost - hra molekuly