Vektor sem, vektor tam

Ráda bych přizvala všechny zájemce na další zbrusu novou online aktivitu. Opět se mi podařilo dát dohromady tři střední školy,
jejichž žáci tentokrát ukáží, co vše znají o vektorech.

Vzhledem k tomu, že už máme s online akcemi zkušenosti, dovolíme si tuto naši aktivitu nabídnout všem zájemcům. Možná si někdo vzpomenete na Fibonacciho šifrování. Vektorování bude určeno nejenom pro učitele a žáky středních škol, ale také pro zájemce
z posledních ročníků škol základních. Třeba jim 45 minut
se středoškoláky pomůže se rozhodnout při volbě střední školy. Nebo alespoň ukáže, jak jsou vektory důležité.

Složení škol, které online setkání připravují, přímo nabízí strukturu naší online akce:

1. Úvod bude patřit Gymnáziu Jihlava, Mgr. Anně Dravecké a její třídě 6A8 – sextě osmiletého studia. Gymnázia dávají všeobecný přehled, takže se od jihlavských dozvíme, co jsou vlastně vektory zač a jak s nimi lze počítat.
  2. Prostřední blok bude plný stavařiny od SPŠ stavební Josefa Gočára, Praha 4, RNDr. Hany Vaněčkové a její 3. A
    se zaměřením - Pozemní stavitelství. Odbornost školy umožní ukázat, jak a kdy se využívají vektory ve stavebnictví.
  3. Závěr zajistí SPŠ Česká Lípa, Mgr Hana Ulíková a její třeťáci strojaři. Třetí část tedy bude o používání vektorů
    ve strojírenství.

Obsah svých příspěvků připravují žáci – dalo by se tedy říci,
že se jedná o akci žáci žákům. Vše bude popisováno jednoduše a co nejsrozumitelněji.

Pokud máte zájem se našeho setkání zúčastnit sami, nebo i se svými žáky, přihlaste se prosím ZDE.

Pozvánka na videokonferenci vám bude zaslána v den konání akce asi 15 minut před začátkem na email, který uvedete při přihlašování se. Budete-li mít zájem, můžete s námi ještě předtím absolvovat zkoušku spojení. Informace o této zkoušce vám také přijdou elektronickou poštou.

Těším se, že se uvidíme a uslyšíme.

Autorka a organizátorka akce

Mgr. Hana Ulíková