Trimino - jednoduchá aktivita do výuky

Hledáte aktivitu do výuky, kterou vytvoříte jednoduše a rychle? Na webových stránkách Paula Matthiese najdete generátor trimina – jedné z variant známé hry domino. Pomocí tří šablon vytvoříte vlastní aktivitu pouze zadáním dvojic, které mohou obsahovat text, obrázky, jednoduché matematické zápisy nebo zlomky.

Vytvoření
Na úvodní stránce vyberte jednu ze tří šablon: hvězda (12 dvojic), trojúhelník (9 dvojic), šestiúhelník (24 dvojic). Zvolte typ a barvu písma.

Do obou sloupců vkládejte postupně jednoznačné dvojice. V případě zápisu ve tvaru zlomků využijte panel znaků v dolní části.

Vyzkoušejte také přidání obrázků – najděte vhodný obrázek na internetu (ve formátu png, jpeg nebo gif) a vložte URL odkaz na něj. Před vygenerováním ještě nastavte typ a barvu písma nebo čar.

Stažení
Vytvořenou aktivitu si zobrazte v náhledu, vytiskněte nebo stáhněte ve formátu pdf.

Po rozstřižení a správném složení vznikne zvolený tvar – kontrola během výuky je proto velmi rychlá.

Vytvořit trimino zvládnou určitě i Vaši žáci – budou si pak moci ve výuce i doma zahrát svoji vlastní hru.

Příklady vytvořených aktivit pro využití ve výuce naleznete v příloze článku.

Pavla Sýkorová