Stručný návod na zabezpečení procesů souvisejících s GDPR

MŠMT připravilo Stručný návod na zabezpečení procesů souvisejících
s GDPR ve školách (nástin pracovního postupu. Záměrem materiálu je pomoci zorientovat se prakticky v povinnostech, které s GDPR souvisí.

Jedná se o pomůcku, která konkrétně popisuje oblasti, na které je třeba se při přípravě na GDPR speciálně zaměřit, a současně také obsahuje některé nutné vzorové dokumenty, jako například vzory záznamů o činnostech, vzor směrnice o nakládání s osobními údaji ve škole či vzorové informace o zpracování osobních údajů na webu školy. Přiložené vzorové dokumenty lze použít jako základní schéma; rozsah nakládání s osobními údaji může být nicméně na každé škole či školském zařízení různý, proto je třeba posoudit každou situaci podle konkrétních okolností Vašeho zařízení a přiložené materiály podle toho případně upravit.

Materiál byl na pracovní úrovni konzultován s reprezentanty Ministerstva vnitra a Úřadu pro ochranu osobních údajů, kteří jsou gestory právního předpisu tak, aby v materiálu nastíněná řešení byla pokud možno obecně sdílená.

Věříme, že Vám tento materiál usnadní orientaci v problematice
a implementace GDPR bude ve Vaší škole či školském zařízení
co možná nejsnazší.