Společné vzdělávání na středních školách s AV MEDIA

ŠPZ, IVP, PO, PLPL, PPP, ŠVP, NFN, AP, SVP … říkají vám tyto zkratky něco? Nebo je to pro vás velká neznámá?

Není se čeho bát, v rámci 24 hodinového školení: Vzdělávání pedagogických pracovníků SŠ zaměřené na inkluzi, se vše dozvíte. Naše školení je rozděleno do čtyř bloků po šesti hodinách. Cílem školení je podpořit profesní růst učitelů, rozšířit jejich obzory
a umožnit další sebevzdělávání. Aby mohla být víc než polovina kurzu praktická, je ovšem nutné mít teoretický základ, ale ani zde nám nejde jen o dril zákonů a vyhlášek.

V rámci prvních dvou bloků se seznámíte s legislativními opařeními, vyzkoušíte si vyplnit plán pedagogické podpory a projdete si jednotlivé typy podpůrných opatření. V závěru teoretického bloku
se dozvíte, jakou pomoc může škola dostat v podobě personální podpory, jak správně vykazovat PO, jak vzdělávat nadané žáky a zda je nutná úprava vašich ŠVP.  Samozřejmostí je prostor pro diskuzi
a dotazy.Uvědomujeme si, že kantoři vítají především praktické ukázky, náměty a inspirace, proto jsou naše semináře koncipovány včetně workshopů. Vedle výše zmíněných teoretických znalostí si každý účastník školení odnese vlastnoručně vytvořený interaktivní test, který umožňuje okamžité zjištění zpětné vazby od studentů. Dále se seznámí se SMART výukovým softwarem, který díky svým rozsáhlým možnostem umožňuje tvorbu aktivit a příprav na hodinu tzv. na míru – individualizovaná výuka, a to nejen směrem ke studentům se speciálně vzdělávacími potřebami, ale k celé třídě. Dále si učitelé vytvoří sadu aktivit ve SMART lab do jejich vlastních hodin, které budou moci opakovaně využívat při vyučování. Nedílnou součástí jsou praktické ukázky z různých odborných předmětů, vytvořené v softwaru SMART Notebook, a dále tipy na zajímavé webové stránky, kde hledat další podporu a inspiraci pro střední školy.

Absolvováním 24 hodinového prezenčního vzdělávacího programu, které je zajištěno kvalifikovanými lektory a pedagogy
(tzv. implementátory společného vzdělávání), získá každý účastník přehled o:

  • legislativním opodstatnění,
  • personální podpoře inkluze, jak na ni a jaká jsou úskalí,
  • využití SMART výukového softwaru k podpoře inkluzivního vzdělávání,
  • skupinové výuce k podpoře inkluzivního vzdělávání.

Těšíme se na setkání s vámi.

Mgr. Nela Votápková (učitelka ZŠ Na Stráni, Děčín)
Mgr. Petr Došek (ředitel ZŠ Velvary)

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů