Soutěž „Hodina programování“, aneb „Hodina kódu“

Máte rádi soutěže? Máte šikovné a hravé děti? Oslovila Vás soutěž „Bobřík informatiky“? Neváhejte a přihlaste se soutěže „Hodina kódu“. (Hour of Code)

Skončila soutěž „Bobřík informatiky“. Pokud chcete s Vašimi dětmi pokračovat, ideální příležitostí je právě soutěž „Hodina kódu“. Hodina kódu je celosvětová akce, které se účastní desítky miliónů žáků z více než 180 zemí světa. Je pro malé i velké. Určeno pro věk od 4 let
do 104 let. I tato soutěž je přípravou v oblasti informatiky – základy informatiky a praktického programování.

Tato soutěž proběhne v týdnu od 5. do 11. prosince 2016. V loňském roce se této soutěže zúčastnilo 70 miliónů dětí z celého světa!

Základem této soutěže je vyřešení sady jednoduchých programovacích úloh v průběhu jedné hodiny.

Co k tomu potřebujete?

• Internetové připojení
  • Počítač

Co nepotřebujete?

• Předchozí zkušenosti
  • Počítač pro každé dítě; žáci mohou pracovat ve dvojicích

Co nerozhoduje?

• Věk dětí – soutěž je pro malé i velké
  • Žádné zkušenosti s programováním

Vše je vysvětleno na stránkách http://hourofcode.com/cz, které jsou v češtině.

Dejte svým žákům příležitost!