Soutěž „Bobřík informatiky“

Máte rádi soutěže? Máte šikovné a hravé děti? Neváhejte a přihlaste se do národního kola soutěže „Bobřík informatiky“.

V letošním roce proběhne již 9. ročník této soutěže, která je podporována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
Podrobné informace k této soutěži naleznete na stránkách: www.ibobr.cz.

Národní kolo 9. ročníku proběhne v týdnu od 7. do 11. listopadu 2016 podle jednotlivých kategorií.
Tato soutěž je určena pro žáky od 4. tříd základních škol až po maturanty. Do soutěže se mohou hlásit školy, nikoli jednotlivci.

Školní koordinátor je osoba, která soutěž na škole zorganizuje (pedagogický pracovník), komunikuje s organizátory soutěže
a zabezpečuje průběh soutěže na škole. Koordinátor musí nejdříve školu do soutěže zaregistrovat (viz návod na stránkách) a poté potvrdit účast v soutěži.

Soutěží se v pěti věkových kategoriích:

1. Mini
    4. a 5. třída

termín soutěže: 7. 11. – 11. 11. 2016

2. Benjamin
    6. a 7. třída
    + prima a sekunda osmiletého gymnázia
    termín soutěže: 10. 11. 2016

3. Kadet
    8. a 9. třída +
    tercie a kvarta osmiletého gymnázia
    termín soutěže: 9. 11. 2016

4. Junior
    1. a 2. ročník SŠ + kvinta a sexta osmiletého gymnázia

termín soutěže: 8. 11. 2016

5. Senior
    3. a 4. ročník SŠ + septima a oktáva osmiletého gymnázia

termín soutěže: 7. 11. 2016

Samotná soutěž probíhá na počítačích v počítačové učebně školy – online test. Žáci v kategorii Mini řeší 12 otázek. Na řešení testu mají celkem 30 minut. Žáci v ostatních kategoriích řeší 15 otázek v průběhu 40 minut.

Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka.

Žáci naší školy (ZŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova) tuto soutěž milují. Nejšikovnějším se vždy povede „Bobříka“ ulovit. Nejkrásnější je potom výraz v jejich očích. Zapálení do plnění úkolů je vidět u malých dětí (4. a 5. třída), stejně jako u deváťáků. Každoročně se na soutěž moc těší. Soutěžit letos budeme už po osmé. Výsledky soutěže byly velmi dobře hodnoceny ČŠI.

Nezapomeňte fotit! Fotky se poté i vkládají na webové stránky.

Bobru zdar!