Smíšená či kombinovaná výuka i „po covidu“?

Nejlepší je mít všechny žáky ve třídě a normálně učit. Ale i bez pandemie se vždy najde nějaký dlouhodobě nepřítomný žák (onkologické diagnózy, těžké úrazy apod. či třeba dlouhodobý pobyt v zahraničí aj.). Dosud se musel učit sám doma a složitě látku dohánět. Online výuka otevřela nově možnosti zapojit takové děti do běžného vzdělávání. Koncept kombinovaného vzdělávání ověřuje nyní i MŠMT. Jak to vidí zapojené školy?

V květnovém Řízení školy se o zkušenosti z pilotáže "Standardu smíšené výuky" podělil Mgr. Petr Došek, ředitel ZŠ Velvary.

Rovněž zde najdete článek o projektu MŠMT.

Smíšená výuka budí mediální pozornost i v regionech, více se můžete dočíst zde.