SMART Notebook: Řešení problémů s Lesson Activity Toolkit

Tento článek popisuje řešení některých problémů, ke kterým dochází při vytváření DUMů nebo jejich přehrávání s využitím předpřipravených a přeprogramovaných aktivit LAT (Lesson Activity Toolkit) v prostředí autorského programu SMART Notebook.

Nelze psát česká písmena při editaci LAT

Nainstalujte nejnovější verzi softwaru SMART Notebook ze stránek výrobce (odkaz zde) nebo proveďte aktualizaci z prostředí programu (nabídka Nápověda > Vyhledat aktualizace a aktivaci…).

Po vložení aktivity z LAT do snímku lze měnit její velikost, ale nelze s ní pohybovat

Na snímku je objekt za LAT. Po odstranění nebo dočasném přesunutí objektu v pozadí lze s LAT pohybovat.

Zmizel snímek s LAT při mazání znaků klávesou Backspace nebo Del

Klepněte na tlačítko Zpět (modrá kulatá šipka). K uvedenému občas dochází při mazání posledního slova od konce klávesou Backspace nebo označeného textu klávesou Del. Při opakovaném výskytu „preventivně“ přepisujte text klepnutím uvnitř, zadáním nového textu a smazáním původního textu po písmenkách užitím klávesy Del.

Zmizel obsah LAT při otevření vytvořeného DUMu

K uvedenému dochází nejčastěji při objemných souborech s velkým počtem snímků a aktivit LAT. Doporučuje se tedy výukové aktivity LAT ukládat vždy po maximálně pěti snímcích do samostatných souborů. Zkontrolujte také, zda máte nainstalovánu na všech počítačích, kde uvedené aktivity spouštíte, stejnou verzi softwaru SMART Notebook. Po zmenšení souborů a sjednocení verzí na počítačích by se popsané problémy již neměly vyskytnout.

Nefunkční generátor zlomků

Trik na rychlé vytvoření zlomku. Stačí napsat čitatele, stisknout klávesu Enter a napsat jmenovatele. Čitatele pak podtrhneme, upravíme velikost textového pole a zarovnáme obsah na střed. Pak můžeme vzniklý zlomek naklonovat, přepisovat čitatele či jmenovatele a vždy upravíme velikost textového pole.

Máte jiný problém s LAT? Napište nám.

 

Neznáte LAT vůbec, nebo jen trochu? Navštivte některá z námi nabízených školení na práci s flashovými aktivitami Lesson Activity Toolkit nebo kontaktujte regionálního konzultanta a objednejte si kurz přímo k Vám do školy. 

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů