Prázdninová údržba: Jak připravit AV technologie na nový školní rok

Využijte letních prázdnin k preventivní kontrole a případnému vyčištění a nastavení vaší AV techniky v učebnách či jazykové laboratoři. Zajistíte si tak, že nový školní rok poběží bez nenadálých komplikací a starostí.

Interaktivní tabule a dotykové obrazovky

Čištění a kalibrace: Začněte očištěním povrchu tabulí. Používejte měkké hadříky a ubrousky či čisticí prostředky určené speciálně pro elektroniku. Dále zkontrolujte kalibraci dotykové funkce, aby bylo zajištěno, že každý dotyk bude přesný.

Aktualizace softwaru: Ujistěte se, že všechny ovladače a software jsou aktuální. Výrobci často vydávají aktualizace, které opravují chyby a zlepšují funkčnost. Nyní aktuálně se ujistěte, že je nainstalovaný SMART Notebook verze 24.

Projektory

Čištění filtrů a výměna lamp: Prach a nečistoty mohou způsobit přehřívání projektorů a zkrátit životnost lamp i samotného projektoru. Filtry vyčistěte nebo vyměňte a zkontrolujte stav lampy. Pokud je lampa na konci své životnosti, je lepší ji vyměnit hned, než aby došlo k nečekaným výpadkům během školního roku.

Kontrola nastavení: Zkontrolujte nastavení obrazu a prověřte, zda jsou projektory správně zarovnány a zaostřeny. To zajistí ostrý, jasný obraz a dobrou čitelnost.

Základní kontrolu a povrchovou očistu zvládnete sami, avšak alespoň jednou ročně (a ideálně právě o prázdninách) doporučujeme profesionální hloubkové čištění a nastavení celé sestavy.  

 

Jazykové laboratoře

Kontrola sluchátek, mikrofonů a dalšího příslušenství: Sluchátka a mikrofony jsou intenzivně používány, takže je důležité zkontrolovat jejich funkčnost. Originální Robotel sluchátka jsou v podstatě nezničitelná, ale někdy žáci povytáhout kabel... :-) Mnohem náchylnější k poškození jsou klávesnice, myši či webkamery - opravte nebo vyměňte všechny poškozené komponenty.

Softwarové aktualizace: Stejně jako u ostatních zařízení, zkontrolujte, zda je software aktuální. Na jaře vyšla velká aktualizace SmartClass na verzi 7 - upgrade důležitý!

V případě jazykových laboratoří je roční profesionální profylaxe velmi důležitá, spojte kontrolu s upgradem softwaru.

 

Robotické sady a VR vybavení

Kontrola dílů: U robotických sad zkontrolujte, zda jsou kompletní, případně zda nejsou nějaké díly opotřebované nebo poškozené. V případě potřeby objednejte náhradní díly.

Nabíjení a aktualizace: V přípravném týdnu se ujistěte, že všechna zařízení jsou plně nabitá a že firmware je aktualizovaný. To platí i pro VR brýle a kontrolery.

 

Prázdniny jsou nejen časem odpočinku, ale i příležitostí připravit se na nový školní rok bez technických problémů. Pečlivá údržba a příprava vašich AV technologií zajistí, že budou spolehlivě fungovat a poskytovat kvalitní podporu ve výuce. 

 

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů