Pozvánka na Fibonacciho šifrování

Nejspíš vám bude tento název evokovat román Dana Browna Šifra mistra Leonarda (v originále The Da Vinci Code). Ale i pan Fibonacci
se jmenoval Leonardo. Pojďme se blíže seznámit s tímto italským matematikem a pokusme se rozšifrovat jeho přínos i pro náš dnešní každodenní život.

Pro rozkrytí tajemství pana Fibonacciho jsme zvolili online setkání tří středních škol prostřednictvím videokonferenčního prostředí SMART Bridgit. A protože už mám zkušenosti s networkingem a viděla jsem, jaké nadšení vyvolala například oslava čísla PÍ nebo Eulerova čísla, rozhodla jsem se (po dohodě s oběma aktivně zúčastněnými školami) nabídnout i ostatním učitelům a žákům sledovat naši online spolupráci. Pokud byste se tedy chtěli zúčastnit naší videokonference, přihlaste se do webináře a já vám v den jeho konání zašlu asi 15 minut před začátkem přihlašovací údaje.

Termín:             9. 3. 2018
Čas:                  10:55 – 11:40
Místo konání:    SMART Bridgit/Videokonferenční systém

Registrace ZDE

Pokud se zúčastníte našeho šifrování, nabízíme ukázku zajímavého tématu zpracovaného nikoli učiteli, ale žáky. Nejedná se tedy o žádnou vědeckou přednášku. Všechny informace předávají žáci, kteří si sami vyhledali informace a zpracovali je do prezentací. A abychom mohli aktivně zapojit i vaše žáky, doporučte jim připravit si vlastní mobily, jejichž prostřednictvím spojíme všechny účastníky.Pro vaši účast potřebujete:

  • kvalitní připojení k internetu
  • možnost promítnout obraz monitoru, na kterém bude zobrazeno připojení k videokonferenci, žákům
  • zvukový výstup, aby mohli všichni slyšet naše příspěvky

Vzhledem k tomu, že se jedná o online přenos, nelze měnit ani den
a ani hodinu akce. Nicméně věřím, že vám bude umožněna případná změna rozvrhu. Jedná se o první vlaštovku tohoto způsobu spolupráce mezi školami v naší republice. A kdo by u toho nechtěl být, zvláště když je to poprvé?

Na závěr Vám představím zúčastněné školy a paní učitelky, které budou lídry Fibonacciho šifrování na svých školách:

Gymnázium Jihlava
Mgr. Anna Dravecká
https://www.gymnaziumjihlava.cz/

Gymnázium Oty Pavla, Praha
RNDr. Jana Hrkalová (ředitelka)
http://www.gop.cz/

Střední průmyslová škola Česká Lípa
Mgr. Hana Ulíková
https://www.sps-cl.cz/

…a máme pro vás i překvapení na závěr.

Pokud byste si chtěli udělat představu o tom, co Vás čeká, níže naleznete odkazy na články z předchozích akcí:

V případě jakýchkoliv dotazů, pište na email: Hana.Ulikova@sps-cl.cz

Pojďte s námi šifrovat a podívat na matematiku neotřelým způsobem.

Mgr. Hana Ulíková

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů