Ohlédnutí za inspirativním setkáním pro ředitele středních škol

Na konci dubna jsme se potkali v prostorách SŠ automobilní a informatiky v pražské Hostivaři na inspirativním dni pro ředitele středních škol. Toto setkání vám nabídlo jedinečnou příležitost prozkoumat nejnovější trendy v technologiích pro vzdělávání, inovativních výukových metodách a moderních prostorech, které jsou klíčové pro potřeby gymnázií a středních odborných škol.

Inovativní technologie pro výuku

Během setkání jsme se seznámili s nejnovějšími trendy v technologiích pro vzdělávání. Měli jsme jedinečnou příležitost prozkoumat vzorové učebny a prostředí, která podporují interaktivní a efektivní vzdělávání. Diskutovali jsme také o strategiích a přístupech k implementaci moderních vzdělávacích prostředků ve vaší škole. Setkání bylo také skvělou příležitostí k navázání kontaktů a sdílení zkušeností s ostatními kolegy.

Program dne byl bohatý na praktické ukázky a zahrnoval následující témata:

Simulační výuka: Viděli jsme, jak simulační nástroje mohou obohatit výuku a zvýšit angažovanost studentů. Účastníci si mohli vyzkoušet jak svařovací simulátor Fronius, tak simulátor velkých strojů Tenstar.

Tenstar

Přírodní vědy: Ukázky experimentů a technologií, které usnadňují výuku přírodních věd.

Pasco

Výuka jazyků s využitím AI: Navštívili jsme jazykovou laboratoř SmartClass by Robotel, kde jsme se seznámili s využitím umělé inteligence ve výuce jazyků.

Robotel

3D a virtuální realita: Prozkoumali jsme možnosti, které nabízí 3D a virtuální realita pro výuku různých předmětů. Představili jsme dvě různá řešení od VR School a ClassVR.

VR

Robotika: Možnosti a výzvy při začleňování robotiky do výuky. Od jednodušších stavebnic VEX po průmyslového robota ABB.

VEX

ABB

Setkání bylo nejen inspirativní, ale také velmi přínosné. Věříme, že všichni zúčastnění odcházejí s novými nápady a podněty, které budou moci využít ve svých školách. Těšíme se na další podobná setkání a společnou cestu k modernímu a efektivnímu vzdělávání.

Jaké to bylo nejlépe uvidíte na krátkém videu zde.