Ohlédnutí za inspirativním setkáním pro ředitele středních škol

Na konci dubna jsme se potkali v prostorách SŠ automobilní a informatiky v pražské Hostivaři na inspirativním dni pro ředitele středních škol. Toto setkání vám nabídlo jedinečnou příležitost prozkoumat nejnovější trendy v technologiích pro vzdělávání, inovativních výukových metodách a moderních prostorech, které jsou klíčové pro potřeby gymnázií a středních odborných škol.

Inovativní technologie pro výuku

Během setkání jsme se seznámili s nejnovějšími trendy v technologiích pro vzdělávání. Měli jsme jedinečnou příležitost prozkoumat vzorové učebny a prostředí, která podporují interaktivní a efektivní vzdělávání. Diskutovali jsme také o strategiích a přístupech k implementaci moderních vzdělávacích prostředků ve vaší škole. Setkání bylo také skvělou příležitostí k navázání kontaktů a sdílení zkušeností s ostatními kolegy.

Program dne byl bohatý na praktické ukázky a zahrnoval následující témata:

Simulační výuka: Viděli jsme, jak simulační nástroje mohou obohatit výuku a zvýšit angažovanost studentů. Účastníci si mohli vyzkoušet jak svařovací simulátor Fronius, tak simulátor velkých strojů Tenstar. 

Tenstar

Přírodní vědy: Ukázky experimentů a technologií, které usnadňují výuku přírodních věd.

Pasco

Výuka jazyků s využitím AI: Navštívili jsme jazykovou laboratoř SmartClass by Robotel, kde jsme se seznámili s využitím umělé inteligence ve výuce jazyků.

Robotel

3D a virtuální realita: Prozkoumali jsme možnosti, které nabízí 3D a virtuální realita pro výuku různých předmětů. Představili jsme dvě různá řešení od VR School a ClassVR. 

VR

Robotika: Možnosti a výzvy při začleňování robotiky do výuky. Od jednodušších stavebnic VEX po průmyslového robota ABB.

VEX

ABB

 

Setkání bylo nejen inspirativní, ale také velmi přínosné. Věříme, že všichni zúčastnění odcházejí s novými nápady a podněty, které budou moci využít ve svých školách. Těšíme se na další podobná setkání a společnou cestu k modernímu a efektivnímu vzdělávání.

Jaké to bylo nejlépe uvidíte na krátkém videu zde.

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů