Od pondělí 17. 5. opět školíme PREZENČNĚ!

Odkládali jste školení, protože jste nechtěli distanční formu? Potřebujete dokončit Šablony II? Abyste vše zvládli do konce školního roku a nemuseli se stresovat prodlužováním projektu či dokonce vracením dotací, neváhejte a co nejdříve se s námi domluvte na realizaci. Naši lektoři se moc těší, že po dlouhých měsících mohou opět školit přímo u vás ve škole, ale jejich kapacita není neomezená.

Potřebujete-li realizovat školení ještě v tomto školním roce, kontaktujte nás prosím co nejdříve na skoleni@avmedia.cz

Prezenčně, nebo distančně? Lze dál realizovat DVPP distančně?

Ano, lze nyní realizovat oběma způsoby. Máte-li již domluvené online školení, nemusíte nic přeplánovávat. Předpokládá se, že Opatření MŠMT (z 24. 9. 2020)  umožňující distanční formu bude trvat minimálně do konce června 2021. Jakmile bude Opatření MŠMT odvoláno, budou v šablonách uznávány pouze prezenční kurzy DVPP dle standardních podmínek šablony DVPP.

Vzdělávací akce se od 17. 5. 2021 řídí tímto mimořádným opatřením.

Podmínky pro prezenční DVPP:

• celkový počet všech přítomných je max. 10 osob (vč. lektora), max. 50 % celkové kapacity míst k sezení
  • všichni musí být usazeni, a to tak, že bude vždy ponecháno mezi jednotlivými účastníky nejméně jedno neobsazené sedadlo (distanc)
  • všechny přítomné osoby po celou dobu konání akce používají ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem
  • bez klinických příznaků onemocnění COVID-19, prokázat se testem/očkováním:
    • negativní RT-PCR test max. 7 dní  na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem
    • negativní POC test max. 72 hodin
    • dokončené očkování (certifikát MZ o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů
    • max. 90 dní od prodělání nemoci (prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření MZ a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní)