Nové učebny přírodních věd z projektu IROP

Na naší škole jsme vybudovali dvě nové učebny z projektu IROP (Učebny cizích jazyků a přírodních věd ZŠ  nám. Míru, Nový Bor
s registračním číslem CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0006402).

V přírodovědné laboratoři je v každé lavici pro tři žáky k dispozici základní souprava PASCO senzorů a počítač se softwarem SPARKvue a Experimenty.

Učitelé fyziky a chemie absolvovali dvě školení od firmy AV MEDIA. Na druhém školení byla provedena aktualizace softwaru.

Práci se senzory jsme nejprve vyzkoušeli s dětmi z Klubu logiky
a deskových her (žáci od 3. do 9. ročníku ZŠ). Žáci měřili teplotu směsi namíchané ze studené a teplé vody. V 9. ročníku si žáci vytvořili galvanické články z různých druhů ovoce a zeleniny a měřili jejich elektrické napětí.

V 7. ročníku žáci měřili tíhovou sílu různých závaží a vlastních menších předmětů (klíče apod.). K práci použili vytvořené Experimenty, které je vedou celou laboratorní prací. Práci se senzory i s počítači zvládali všichni, aktivity byly pro žáky zajímavé a protokoly zpracovali všichni na velmi dobré úrovni. Již se ptají, kdy zase budeme používat PASCO. V 9. ročníku jsem použila senzor napětí
k demonstraci elektromagnetické indukce. Na cívkách s různými počty závitů žáci v grafu okamžitě viděli, že cívky s větším počtem závitů indukují vyšší napětí. Také viděli, co se stane, když magnet prohodím cívkou opačným pólem.

Oceňuji především badatelský způsob výuky a doufám, že žáci budou lépe chápat učivo fyziky a chemie. Jsem přesvědčená,
že PASCO posunulo výuku přírodovědných předmětů na naší škole na vyšší, zábavnější a modernější úroveň.

Ing. Veronika Šolcová
ZŠ nám. Míru Nový Bor

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů