Máme vítěze soutěže o nejlepší DUM!

Letošní rok poprvé proběhla během všech regionálních konferencí SMART Klub také soutěž o nejlepší DUM. Pojďme se společně podívat na naše vítěze a další vybrané DUMy, které určitě stojí za shlédnutí. 

Konference SMART Klub a také zmíněná soutěž o nejlepší DUM se uskutečnila v 6 městech na 6 základních školách. Představujeme Vám jednotlivé vítěze soutěže:

Teplice - Květa Kolářová, (bude doplněno)

Liberec - Pavel Kos, Rozmnožování rostlin, pracující s reálným videem ve výuce přírodopisu.

Tábor - Eva Holá, Rovnice = Váhy. DUM, který přináší netradiční pohled na výuku matematiky.

Plzeň - Štěpánka Štastná, Region Karlovy Vary, DUM pro výuku nejen regionální vlastivědy s bohatými mezidpředmětovými vztahy.

Zlín - Iveta Miklová, Netradiční aplikační úlohy do výuky matematiky ve 4. ročníku.

Jaroměř - Stanislav Jirouš, Úloha o pohybu využívající oblíbenou aplikaci pro výuku matematiky - Geogebru.

 

Práce, které rozhodně stojí za shlédnutí a bude Vám další inspirací.

Velmi pěkná a graficky jednotná práce do výuky cizích jazyků od Terezy Záhorcové - At home. Opakování mluvnického učiva - pravopis od Michaely Šicové v podobě dynamického testu pro SMART Response nebo velmi pěkná a kreativní práce od Evy Vadlejchové Opakování mluvnických kategorií. K těm opravdu zdařilým DUMům pro výuku na 1. stupni patří také ten od Terezy Pfeiferové - Pohádkové procvičování Vyjmenovaných slov. Jedním z častých DUMů, které se účastnily soutěže, byly ty pro výuku matematiky. Jendím z nich jsou Zlomky od Heleny Tlapákové. Nebo práce zaměřená na finanční gramotnost Peníze od Romana Kopeckého. Interaktivní výuka je také čím dál častější v mateřských školách a příkladem tematicky zaměřeného DUMu jsou Velikonoce od Šárky Rummelové.

A co se nejvíce na soutěži líbilo a hodnotilo? Právě metodické tipy a nápady zapojení nejen nástrojů autorského programu SMART Notebook při tvorbě DUMů, jak snadno a rychle získá zpětnou vazbu učitel i žák, ale především propojení DUMů s výukou s klasickými učebnicemi, pracovními listy a dalšími nástroji SMART i aplikacemi, které jsou volně k dispozici na internetu.

Vítěze soutěže vybírali vždy účastníci konference, a to s pomocí hlasovacího a odpovědního systému SMART Response.

Chcete si prohlédnou také další DUMy, které se do soutěže přihlásily? Potom stačí do vyhledávače na portále Veškole.cz zadat tato klíčová slova - SK 2013.

Máte pocit, že také Vaše DUMy jsou stejně vydařené a hodnotné? Neváhejte a zapojte se do soutěže během konference v podzimních termínech a vyhrajte opět některou z hodnotných cen.

·         03. 10. 2013        SMART Klub Praha

·         17. 10. 2013        SMART Klub Krouna

·         24. 10. 2013        SMART Klub Česká Kamenice

·         05. 11. 2013        SMART Klub Ostrava

·         07. 11. 2013        SMART Klub  Brno

 

(počet a termíny konferencí nejsou finální, proto sledujte aktuality na Veškole.cz)

Na setkání s Vámi i na všechny Vaše soutěžní DUMy se těší celý realizační tým AV MEDIA.

Zapojte se i Vy do zhodnocení vybraných soutěžních DUMů. Využijte "Přidat komentář" níže. Za Vaši zpětnou vazbu Vám děkujeme.

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů