Klasické pokusy z mechaniky. Buď Galileem a odkryj zákony mechaniky.

Externí odkaz

Dynamické schéma fotosyntézy včetně náznaku chemických reakcí umožňuje žákům pochopit základní podstatu této chemické reakce.

Externí odkaz

S pomocí učitele vykopej a urči různé staré historické artefakty a pokus se je zařadit do správné doby. Co se asi muselo na nalezišti stát?

Předmět: Dějepis
Externí odkaz

Pohyb pevninských desek patří k velmi zajímavým geologickým tématům. Ukažte svým žákům, jak se desky v průběhu času posunovaly.

Externí odkaz

Interaktivní prezentace sopečné činnosti s možností ovládat některé parametry sil Země. Interaktivní procházka světem sopek

Externí odkaz

interaktivní procházka pyramidami a jejich historií. Fotografie, diagramy, mapy

Předmět: Dějepis
Externí odkaz

Na interkativní rekonstrukci havárie Concordu lze velmi dobře sledovat některé základní fyzikální jevy a jejich dopad v praxi.

Externí odkaz

Jak jsou buňky veliké? Jak se jeví pod mikroskopem? S pomocí poměrného měřítka poznej velikost jednotlivých buněk.