Odůvodněte, kde se píše JE a kde Ě. Potom klikněte na kartu a zobrazte správné řešení, zkontrolujte.

Datum vložení: 06.05.2020

Karty s předponami doplňte do vět. Správné řešení je v metodické záložce.

Datum vložení: 06.05.2020

Nejprve si napište jednotlivé pádové otázky na linky. Potom přiřaďte kartičky z hromádky k podstatným jménům s předložkou. Potom smažte pádové otázky na linkách a zapište na linky předložky, které se k pádům vážou. Pokud nenaleznete předložku v tomto cvičení, vymyslete vlastní příklad.

Datum vložení: 05.05.2020

Žáci mají nejdříve přiřadit jména měst k červeným bodům na mapě. Potom mají za úkol písemným počítáním zjistit, která trasa složená ze 2 (potom i 3) letů je nejkratší, která je nejdelší.

Datum vložení: 05.05.2020

Přečtěte si po řádcích slova a přepiště je vedle na stejný řádek. Materiál můžete s žáky sdílet pomocí SVSO, nebo využít na interaktivní tabuli, či k tisku pracovního listu.

Datum vložení: 03.05.2020

Aktivitu můžete využít jak na tabuli, tak k tisku pracovního listu, tak ke sdílení se studenty přes SMART Výukový software online.

Datum vložení: 03.05.2020

Vyluštěte a přepište rébusy na linky. Aktivitu můžete využít i k tisku pracovního listu.