Počítání předmětů do 5

Počítání předmětů do 3

Klíčová slova: Numerace do 3
Datum vložení: 07.12.2012

Materiál je učen jako podpora výkladu tématu a k praktickému nácviku vytvoření zástupce programu.

Klíčová slova: Zástupce programu
Datum vložení: 01.12.2012

Na základě učebního materiálu se žáci seznámí s pracovní plochou ve Windows a osvojí si orientaci na ploše.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: pracovní plocha, ikona, hlacvní panel, spodní lišta, start, stále spuštěné programy
Datum vložení: 25.11.2012

Materiál je určen k seznámení s chodem počítače od zapnutí až po nastartování operačního systému, k pochopení významu uživatelského účtu, k porozumění pojmu restart počítače.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: uživatelský účet, restart.bootování, zavádění operačního systému
Datum vložení: 25.11.2012

Děti si procvičují a upevňují násobilku. Pracovat mohou ve skupinách po dvou, třech, čtyřech členech. Paní učitelka rozstříhá kartu na jednotlivé „dlaždice“. Děti mají za úkol přiřadit k sobě správně příklad a výsledek. Po přiřazení všech „dlaždic“ vznikne čtverec. Pozor všechny příklady a výsledky musí být správně k sobě přiřazeny (musí k sobě pasovat). Pro opakované používání si ofocené karty zalaminujte a po té rozstříhejte na jednotlivé „dlaždice“, jeden list si ponechejte vcelku pro rychlou kontrolu.

Klíčová slova: násobení a dělení 2, 3, 4, 5
Datum vložení: 28.10.2012

Materiál obsahuje pracovní listy, v nichž si děti procvičují získané znalosti a dovednosti, násobení a dělení dvěma, třemi, čtyřmi, pěti. Vypočítají příklad a k výsledku najdou příslušnou barvu podle zadání v tabulce. Obrázek vybarvují.

Klíčová slova: násobení a dělení 2, 3, 4, 5
Datum vložení: 28.10.2012

Materiál obsahuje pracovní listy, v nichž si děti procvičují získané znalosti a dovednosti, násobení a dělení dvěma, třemi, čtyřmi, pěti, sčítání a odčítání do 100 s přechodem desítky. Nejdříve vypočítají příklady, k výsledkům patří písmeno, ta zapíší do tabulky pod správný výsledek (číslo).

Klíčová slova: násoilka 2, 3, 4, 5, pamětné sčítání a odčítání do sta