Roztočte kolo štěstí a pojmenujte všechny květiny barvy, která padla na kole štěstí. Správně pojmenované květiny může žák odkliknout a ony zmizí. Nesprávně pojmenované zůstávají na stránce, dokud je třída (jiná skupina žáků) nedokáže správně určit.

Jarní květiny 4
SMART Notebook 14 a výše

Umístěte správně popisek k obrázku.

Jarní květiny 3
SMART Notebook 14 a výše

Rozmístěte správně popisky k obrázkům.

Jarní květiny 2
SMART Notebook 14 a výše

Umístěte správně popisky k obrázkům.

Jarní květiny 1
SMART Notebook 14 a výše

Vybarvěte obrázky jarních květin a pojmenujte je. Sněženka, tulipán, bledule, fialka (violka), narcis. Kterou květinu můžete vidět kvést jako první? Které dvě jsou bílé? Které máte na zahrádce?

Jarní květiny - omalovánka
SMART Notebook 14 a výše

Umístěte vždy včelky jednoho druhu do stejného kruhu. Vždy byste měli najít tři včelky.

Včely - třídění, počítání do 3
SMART Notebook 14 a výše

Vybarvěte obrázky vodních brouků a zjistěte, který se pohybuje na hladině a který pod hladinou. Zjistěte, který je vírník, potápník, klešťanka, vodoměrka, vodní pavouk apod.

Vodní brouci - omalovánka
SMART Notebook 14 a výše

Přesuňte obrázky do kruhů podle toho, jestli spolu souvisí. Potom zkuste navrhnout, jak by se skupina obrázků dala pojmenovat jedním slovem. (Např. hudba, sport, ostatní) Které aktivity znáte jako kroužky pro děti? Které další aktivity děláte ve volném čase?

Datum vložení: 23.02.2024

Volný čas - aktivity