Děti si procvičují pamětné sčítání a odčítání desítek. Pracovat mohou ve skupinách po dvou, třech, čtyřech členech.Paní učitelka rozstříhá kartu na jednotlivé „dlaždice“ . Děti mají za úkol přiřadit k sobě správně příklad a výsledek. Po přiřazení všech „dlaždic“ vznikne čtverec. Pozor všechny příklady a výsledky musí být správně k sobě přiřazeny (musí k sobě pasovat). Pro opakované používání si ofocené karty zalaminujte a po té rozstříhejte na jednotlivé „dlaždice“, jeden list si ponechejte vcelku pro rychlou kontrolu.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: sčítání, odčítání, desítky, dlaždice
Datum vložení: 28.10.2012

pracovní list, v němž si děti si procvičují a upevňují pamětné odčítání do dvaceti. Pracovat mohou ve skupinách po dvou, třech, čtyřech členech. Paní učitelka rozstříhá kartu na jednotlivé „dlaždice.“ Děti mají za úkol přiřadit k sobě správně příklad a výsledek.

Klíčová slova: sčítání, odčítání, přirozené číslo, přechod desítky

Klíčová slova: sčítání, odčítání, přirozené číslo, přechod desítky
Datum vložení: 28.10.2012

Materiál obsahuje pracovní listy, žáci vypočítají příklady, výsledku náleží písmeno, které zapíši do tabulky. V tabulce vyjde tajenka, kterou přepíši na připravenou linku.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: tajenka, sčítání, odčítání, desítky

pamětné odčítání do 20 s přechodem desítky - dlaždice

Klíčová slova: desítky, odčítání