Ozdobte dort tvary zespodu stránky. Pak můžete těsto dortu libovolně vybarvit pomocí nástroje Výpň (plechovka v horní liště). Potom můžete hodit kostkou a umístit stejný počet svíček na dort.

Datum vložení: 18.11.2023

Dorty - geometrické tvary
SMART Notebook 14 a výše

Aktivity jsou určeny pro žáky 3. - 5. tříd, při kterých si procvičí sčítání, odčítání, malou násobilku, pořadí výpočtů a slovní úlohy v oboru do sta.

Předmět: Matematika
Datum vložení: 23.10.2023

Poznámka hodnotitele: DUA, Lumio
Halloweenská matematika
Externí odkaz

Logické úlohy jsou určené pro žáky 1. stupně.

Datum vložení: 23.10.2023

Poznámka hodnotitele: DUA, Lumio
Logické úlohy
Externí odkaz

Dokreslete druhou polovinu obrázku. Pro kontrolu můžete odemknout a odstranit bílý obdélník, který zakrývá půlku obrázku. Doporučuji před tím smazat digitální inkoust. Obrázky si můžete potom vybarvit (nástroje Výplň, Barevná tužka, Štětec).

Dokreslování obrázků
SMART Notebook 14 a výše

Dokreslete, co na obrázcích v řadách chybí. Pojmenujte geometrické tvary, nebo čáry. Nakonec si můžete obrázky vybarvit.

Poznámka hodnotitele: DUA
Dokreslování - geometrické tvary a čáry
SMART Notebook 14 a výše

K zafixování číslic můžete použít žlutou kostku. Podle čísla, které padne, dítě vyhledá obrázek kostky, který k počtu patří a doplní tam číslici (např. na žluté kostce dítě hodí 3, hledá tedy červenou, nebo modrou kostku se 3 puntíky na horní straně, potom najde na ploše číslici 3 a přetáhne ji do růžového políčka k červené kostce se 3 puntíky).

Fixace číslic 2
SMART Notebook 14 a výše

Hoďte kostkou, najděte stejný počet puntíků na dominu a na druhou polovinu kartičky doplňte číslici.

Fixace číslic do 6
SMART Notebook 14 a výše

Hoďte kostkou a k počtu puntíků dohledejte vhodný obrázek. Potom můžou děti zaznamenat stejný počet pomocí hvezdiček tak, že je přetáhnou na linky.

Házení kostkou - vyjádření počtu do 6