Příklady pro písemné sčítání do 100

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Interaktivní záložka odkrývá obrázky tak, aby byl vždy vidět lichý počet. Digitální učební aktivita slouží žákům k vymýšlení a znázorňování svých vlastních příkladů, které pak zapíší na tabuli. Záložku je méžné si uložit do složky Můj obsah ve SMART Notebooku a využít i k jiným účelům - např. při čtení.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Tuto stránku může učitel využít jednak k předpřipravených výpočtům, ale i k uložení do Mého obsahu v Galerii SMART Notebooku a k dalším úpravám při vytváření svého valstního zadání.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Žáci mají vyhledat chybně vypočítané příklady a přepsat je do sešitu. Při kontrole mohou žáci ve skupinách u tabule značkami označit správné a špatné příklady. V této digitální učební aktivitě je i zpětná vazba - tabulka obsahuje sloupeček se zakrytými výsledky všech příkladů.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Animovaná kytička s příklady - žáci spočítají příklady a ty, jejichž výsledky neodpovídají zadání, označí prstem a příklady zmizí. Na tabuli zůstanou jen příklady správně vypočítané.

Datum vložení: 17.11.2019

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Šablonu mohou učitelé použít k motivaci žáků pro počítání - vytvoření vlastních příkladů je možné stejně jako uložení šablony do složky Můj obsah ve vašem programu SMART Notebook pro další použití.

Datum vložení: 17.11.2019

Žabí počítání

Předmět: Matematika
Datum vložení: 08.11.2019