Tento DUM odpovídá učivu 4. ročníku. Aktivity vedou žáky k zopakování, co už vědí o 3/4 taktu. Pak následují činnosti spojené s valčíkem.

Datum vložení: 23.02.2023

Valčík
Externí odkaz

Materiály jsou vhodné pro čtvrtý ročník. Slouží k vysvětlení a pochopení pojmu hudební partitura. Zjistí, k čemu a komu partitura slouží. Žáci si také procvičí základní poznávání hudebních nástrojů. Poslechnou si a zhlédnou Beethovenovu Symfonii č. 5 - Osudovou.

Datum vložení: 26.01.2023

Hudební partitura
Externí odkaz

Jak souvisí odvaha s hudbou? Nechte nejdříve žáky trochu zapřemýšlet prostřednictvím myšlenkové mapy. Žáci se také seznámí s odvážným Egmontem a dílem Ludwiga van Beethovena. Naučí se písničku Tři tamboři a vytvoří k ní doprovod. Nakonec si procvičí poznávání bicích nástrojů.

Datum vložení: 26.01.2023

Odvaha

Noty a pomlky

Datum vložení: 02.04.2021

Doplňující materiály

Noty a pomlky
SMART Notebook 14 a výše

Kvíz s monstry - 10 otázek o novotvé osnově a notách, pro využití na žákovských zařízeních

Datum vložení: 17.11.2019

Poznámka hodnotitele: lektor

DUM slouží k osvojení základních not, pomlk a rytmu. (součástí aktivita SMART lab)

Datum vložení: 09.05.2019
Rytmus - 2. ročník
SMART Notebook 14 a výše

Slouží k osvojení a procvičení základních hudebních nástrojů, jak po vizuální, tak po sluchové stránce. (součástí aktivita SMARTlab)

Datum vložení: 09.05.2019
Hudební nástroje - 2.ročník
SMART Notebook 14 a výše

Žáci si upevňují znalosti týkající se dechových hudebních nástrojů.

Datum vložení: 26.04.2019

Doplňující materiály