Žák vyřeší křížovku zaměřenou na vyhledání podstatných jmen skloňovaných podle vzoru kuře, pozná podstatná jména, která se skloňují podle vzoru stavení, vyskloňuje podstatné jméno stavení, doplní do vět podstatná jména rodu středního skloňovaná podle vzoru stavení, vyhledá v textu podstatná jména skloňovaná podle vzoru stavení a určí jejich pády, vymyslí a zapíše co nejvíce podstatných jmen skloňovaných podle vzoru stavení.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák vyskloňuje podstatné jméno kost, vyhledá v textu podstatná jména, která se skloňují podle vzoru kost, rozdělí podstatná jména podle vzorů píseň a kost, určí vzory podstatných jmen rodu ženského.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Vyvození a procvičení vzoru kost.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák vyskloňuje podstatné jméno píseň, vyhledá v textu podstatná jména, která se skloňují podle vzoru píseň, doplní do vět podstatná jména rodu ženského skloňovaná podle vzoru píseň v náležitém tvaru, určí vzory a pády podstatných jmen rodu ženského (žena, růže, píseň).

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Umí ke slovům správně přiřadit slova opačného významu. Převádí slova na slova opačného významu.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí vymyslet slova podle vzorce - slabiky s dlouhou a krátkou samohláskou.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Využití Morseovy abecedy.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí správně doplnit slova do věty. Správně rozliší slova, která do věty nepatří a zamění je za správná slova. Žák vyjmenuje roční období, měsíce v roce, dny v týdnu. Umí vyjmenovat jarní, letní, podzimní a zimní měsíce. Žák správně přiřazuje slova do vět podle významu, umí doplnit neúplná přísloví a rčení a chápe jejich význam.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí rozdělit slova na slabiky a určit počet slabik ve slově. V textu vyhledává neslabičná slova. Dokáže správně rozdělit slova na konci řádku.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák spojuje slabiky tak, aby vznikla slova. Skládá ze slov věty. Ví, jaké písmeno píšeme na začátku věty a jaké znaménko na konci věty.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Tvoření slov zábavnou formou.