Nejprve si napište jednotlivé pádové otázky na linky. Potom přiřaďte kartičky z hromádky k podstatným jménům s předložkou. Potom smažte pádové otázky na linkách a zapište na linky předložky, které se k pádům vážou. Pokud nenaleznete předložku v tomto cvičení, vymyslete vlastní příklad.

Datum vložení: 05.05.2020

Žáci mají nejdříve přiřadit jména měst k červeným bodům na mapě. Potom mají za úkol písemným počítáním zjistit, která trasa složená ze 2 (potom i 3) letů je nejkratší, která je nejdelší.

Datum vložení: 05.05.2020

Přečtěte si po řádcích slova a přepiště je vedle na stejný řádek. Materiál můžete s žáky sdílet pomocí SVSO, nebo využít na interaktivní tabuli, či k tisku pracovního listu.

Datum vložení: 03.05.2020

Aktivitu můžete využít jak na tabuli, tak k tisku pracovního listu, tak ke sdílení se studenty přes SMART Výukový software online.

Datum vložení: 03.05.2020

Vyluštěte a přepište rébusy na linky. Aktivitu můžete využít i k tisku pracovního listu.

Datum vložení: 03.05.2020

Čtenářské piškvorky se hrají tak, že se třída rozdělí do dvou skupin, každá skupina si vybere jednu barvu pro označování svých karet. Tato aktivita obsahuje na kartách názvy rostlin a názvy ptáků - z balíčku mohou žáci losovat a určovat, jestli jde o ptáka, nebo rostlinu. Správnost kontroluje učitel, žáci mohou využít žákovská zařízení a hledat na internetu (určete pravidlo - kolikrát mohou použít nápovědu na internetu). Hra obsahuje 12 + 12 karet. Po barevném označení využijí žáci karty jako své značky a umísťují je do tabulky tak, aby dali dohromady pětici v řádku, sloupečku, nebo diagonále.

Datum vložení: 01.05.2020

Na podporu čtenářské gramotnosti. Čtenářský labyrint se hraje tak, že žáci při procházením bludiště skládají písmena k sobě tak, aby jim vznikly 3 věty o nějakém zvířecím druhu. Neví zatím, o který druh jde. Po označení všech 3 cest (vět) zbydou v labyrintu písmena, která při čtení zleva doprava dají tajenku - druh zvířete. Pro kontrolu vytáhněte záložku s řešením. Labyrint si můžete zkopírovat a vytisknout i jako pracovní list.

Datum vložení: 01.05.2020