Najděte dopravní prostředky z obrázků v osmisměrce.

Datum vložení: 26.12.2019

Osmisměrka a třídění obrázků do kategorií SCHOOL TOOLS a TOYS.

Datum vložení: 26.12.2019

Pomocí widgetu vlevo nahoře odkryjte obrázky pod modrými kartičkami a řekněte, co se na nich nachází za dopravní prostředek.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Říkejte, co vidíte na obrázku. Slovíčka si zkontrolujte kliknutím na obrázek - objeví se správné řešení.

Poznámka hodnotitele: lektor, DUA - digitální učební aktivita

Žáci mají spojit slova WHAT, WHERE, WHO, WHEN, WHY s koncem otázky. Mají vytvořit co největší počet smysluplných otázek a pozorovat, jak se mění jejich význam. Aktivita je určená k mluvení i psaní.

Datum vložení: 14.12.2019

Slova a věty pod tabulkou mají žáci zařadit ke správnému povolání.

Datum vložení: 14.12.2019

Interaktivní tabulka obsahuje 4 další obrázky k tvorbě průběhových tvarů sloves SING, PAINT, GIVE PRESENT, TEACH FRENCH. Správné řešení odkryjete v tabulce. Aktivitu můžete využít jednak k mluvení, ale i pro psaní.

Datum vložení: 14.12.2019

Interaktivní tabulka obsahuje 4 další obrázky k tvorbě průběhových tvarů sloves RAISE, RAKE, SHARE, RUN. Správné řešení odkryjete v tabulce. Aktivitu můžete využít jednak k mluvení, ale i pro psaní.