23.08.2014
Jak nastavit Google, aby hledal jen to, co .. Alexandr Fales

Snadno a rychle si nastavte vyhledávač Google, aby Vám našel právě to, co potřebujete, a nemuseli jste se prohrabovat spoustou obrázků. Resp. nasta..

23.08.2014
Čistíme počítač pro úplné laiky snadno a ry.. Alexandr Fales

Snadno a rychle si sami bez pomoci IT technika vyčistíme softwarově počítač, resp. vymažeme nepotřebné soubory, o nichž ani nevíme - a přesto nám z..

12.08.2014
Setkání lektorů interaktivních technologií .. Ivana Křístelová

Učitelé z celé České republiky se již tradičně o letních prázdninách těší na společné setkání stejně zapálených nadšenců. Ne jinak tomu bylo i leto..

29.07.2014
Zpátky do školy - inspirace pro první školn.. Emil Waldhauser

Letní prázdniny jsou sice ještě v plném proudu, ale již nyní bychom měli začít plánovat, jakým způsobem obohatit první školní dny. V tomto článku n..

22.07.2014
Co učit pro život Štěpánka Baierlová

K napsání tohoto článku mne inspirovaly dvě události z poslední doby. Prvním podnětem byla přednáška Doc. RNDr. Petera Bera, Ph.D s názvem „Čo učiť..

21.07.2014
„Paní učitelko, mohl bych si nějak zlepšit .. Ivana Melíšková

Tak toto je otázka, kterou při své práci matikářky na střední škole slýchám poměrně často. Proto mám připravených hned několik odpovědí. Tentokrát ..

17.07.2014
QR kódy ve výuce Jana Březinová

Článek popisuje využití chytrých telefonů ve výuce. Jedná se hlavně o aplikaci pomáhající čtení QR kódů, po načtení zobrazí úkol pro žáky.