29.04.2016
První hrátky s QR kódy ve druhé třídě Mgr. Martina Vokounová

Zakončili jsme projekt Afrika netradičním způsobem. S kolegyní jsme přichystaly dětem africkou stezku v prostorách naší školy, na které děti získáv..

28.04.2016
Robotika ve výuce II. část: ZŠ - A mohu toh.. Ing. Alexandr Fales

Jak jsem psal v první části, tak jsme robotiku realizovali pro naši střední školu SPŠ Ostrov p.o. Jenže nám to nestačilo. Řekli jsme si s týmem, že..

28.04.2016
Robotika ve výuce I. část: SŠ - Kdo si hraj.. Ing. Alexandr Fales

Pořád jsem si lámal hlavu, jak těm středoškolákům zpříjemnit hodiny praktické výuky, automatizace, technických cvičení, programování, ICT a matemat..

LAB ve SMART Notebook 16 Ivana Křístelová

Tak už je to tady. Po několika měsících testování, SMART Technologies spouští ostrou verzi SMART Notebooku 16, kterou si můžete stáhnout na strá..

Paní učitelko, PROSÍM, budeme dělat kvízy... Ivana Křístelová

Takto „škemrají“ čtvrťáci na hodinách ať již češtiny, vlastivědy či přírodovědy. Zatímco doplňovat nekonečné sloupečky v procvičovacích sešitech je..

Někdo skáče přes kaluže, ... Ivana Křístelová

... jiný pro mléko, někdo stihne naskočit do rozjetého vlaku, jiný má respekt před skokem do neznáma. Rozhodně bychom neměli skákat do neznámé vody..

19.04.2016
Nebaví vás chodit na rodičáky? Ivana Křístelová

Pořád dokola poslouchat stížnosti na svého potomka nebo chválu, na kterou jste si už za ta léta zvykli? Něco jiného říká vaše ratolest, paní učitel..

14.04.2016
Připravovaná výzva MŠMT – Šablony pro MŠ a .. Mgr. Andrea Jahnická

Ve čtvrtek 7. 4. 2016 bylo zveřejněno AVIZO výzvy Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro mateřské a základní školy I..