03.10.2017
Co zjistila ČŠI o stavu digitálních technol.. Ivana Melíšková

Česká školní inspekce vydala v září tematickou zprávu k využívání digitálních technologií v českých školách. Výsledky bohužel nejsou příl..

29.09.2017
SMART Výukový software Online Karolína Napravilová

SMART Výukový software Online můžete nyní vyzkoušet až do 31.1.2018 ZDARMA

27.09.2017
Proč nezůstat u starých LATů a přejít na LA.. Mgr. Martina Štikarovská

V předchozím článku o konvertování LATů (Lesson Activity Toolkitů) jste zjistili, že některé tyto aktivity se sami dokáží překonvertovat v LABy (a..

27.09.2017
Proč některé LATy nefungují a co s tím? Mgr. Martina Štikarovská

Spousta učitelů vidí výhody v technologiích také v tom, že si materiály jednou vytvoří a během let je mohou nepoškozené používat znovu a znovu. Čár..

26.09.2017
Robotika bez stavebnic a robotů Filip Jelínek, Pavla Sýkorová

Uvažujete o zařazení programování do výuky? Zatím Vám ve škole chybí stavebnice nebo roboti? Vyzkoušejte s dětmi některé z on-line aplikací, které ..

Sdílím, sdílíš, sdílíme ... Filip Jelínek, Pavla Sýkorová

Připravujete si vlastní materiály do výuky? Ve škole můžete pracovní list nebo domácí úkol vytisknout a rozdat žákům. Existuje i jiná možnost - sdí..

15.09.2017
Ozoboti se hlásí o slovo i ve výtvarce! Mgr. Michaela Králíková

Ať chceme nebo ne, pokrok nezastavíme. Robotika na nás útočí ze všech stran a roboti pronikají dokonce i do základních škol. Mají se učitelé netec..

Začátek školního roku z pohledu ICT koordin.. Mgr. Helena Salátová

Nový školní rok je tu a s ním spoustu Smártích novinek. Jak motivovat kolegy pro využívání technologií ve výuce? Máte již aktuální software SMART..