RL1 - Robotika na 1. stupni ZŠ s LEGO WeDo

ŠKOLENÍ URČENO POUZE PRO ZŠ BEZDREVSKÁ ČESKÉ BUDĚJOVICE!!!

Cílem školení je seznámení pedagogů s využitím legorobotiky, stavebnice Lego a Lego WeDo na 1. stupni ZŠ.
Seminář nastíní pedagogům, jak zábavnou formou (s využitím stavebnice Lego WeDo) žáky vzdělávat v oblasti ICT, mechaniky, fyziky, přírodovědy, jazykovědy i v dalších oblastech vzdělávání. Dále jak pomocí legorobotiky WeDo rozvíjet klíčové kompetence žáků a to zejména kompetencí k řešení problémů, pracovní kompetence, komunikativní kompetence, ale i kompetence k učení a kompetence
Školení nabídne příklady aktivit, které mohou pedagogové využít k rozšíření znalostí a dovedností nejen svých ale i žáků v oblastech využití robotiky při výchovně-vzdělávacím procesu. Umožní pedagogům seznámení s moderní průmyslovým světem, zajímavou a atraktivní didaktickou pomůckou i softwarem. Pedagogové se naučí pracovat s robotem, programovat ho a ovládat ho, čímž se získají praktickou zkušenost pro následné využití ve výuce.

Program setkání

• Legorobotika, volný čas, hra, specifika práce s dětmi mladšího školního věku

• Druhy a typy legorobotů užívaných v praxi, software

• Praktický nácvik aktivit

• Seminář - dotazy, diskuze

Poznámka

Vzdělávací program je akreditován v rámci DVPP MŠMT pro potřeby EU šablon ZŠ a MŠ.

Výstupem je osvědčení o absolvování školení.

Tento termín je již plně obsazen