CZ8_08 - Využití stolních, deskových a dalších her v hodinách cizího jazyka

Cílem školení je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků pomocí dlouhodobého vzdělávaní a průběžného sebevzděláváním. Školení je zaměřeno na rozvoj dovedností, znalostí a kompetencí
v daných tématech a na využívání efektivních vyučovacích metod
v oblasti rozvoje cizích jazyků na 1. a 2. stupni ZŠ.

Vzdělávací cíle jsou sestaveny z perspektivy účastníka školení:

• Účastníci umí vhodně využívat vybrané deskové hry pro výuku cizích jazyků.
  • Účastníci naučí žáky používat některé herní online nástroje
    a aplikace pro výuku cizích jazyků.
  • Účastníci vědí, kde hledat inspiraci pro využívání her ve školním prostředí.

Program setkání

• Známé i neznámé hry využitelné pro cizí jazyky
    Řekneme si, proč používat hry ve výuce cizích jazyků, ukážeme si možnosti i úskalí využívání her ve výuce.

• Stolní a deskové hry
    V tomto bloku si ukážeme některé známé deskové hry, které lze vhodně využívat v hodinách cizího jazyka.

• Online hry pro cizí jazyky
    Hry a aplikace, které lze využívat jak v hodinách,
    tak i pro domácí přípravu žáků.

• Další hry vhodné pro cizí jazyky
    Nápady pro výuku cizích jazyků, které lze hrát ve školním prostředí.

Poznámka

Vzdělávací program je akreditován v rámci DVPP MŠMT pro potřeby EU šablon (Výzva č. 02_18_63 a 02_18_64), šablona č. 2.II/6 Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ – DVPP v rozsahu 8 hodin, aktivita c) cizí jazyky.

Školení je určeno pro pedagogy 1. i 2. stupně ZŠ.