CZ8_03 - Využití žákovských zařízení ve výuce cizího jazyka

Cílem školení je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků pomocí dlouhodobého vzdělávaní a průběžného sebevzděláváním. Školení je zaměřeno na rozvoj dovedností, znalostí a kompetencí
v daných tématech a na využívání efektivních vyučovacích metod
v oblasti rozvoje cizích jazyků na 1. a 2. stupni ZŠ.

Vzdělávací cíle jsou sestaveny z perspektivy účastníka školení:

• Účastníci porozumí základním principům využití žákovských zařízení
  • Účastníci si v průběhu školení vytvoří vlastní digitální portfolio
    z představených aplikací.
  • Účastníci dokáží využít alespoň 3 představené online aplikace, chápou jejich vzdělávací kontext a principy použití.
  • Účastníci dokáží využít ve své praxi žákovská zařízení pomocí představených aplikací.

Program setkání

• Využití žákovských zařízení
    V bloku „Využití žákovských zařízení“ se účastníci dozvědí, jakým způsobem lze využívat ve výuce zařízení žáků. Na příkladových úlohách budou představeny základní aplikace jako např. Quizziz, Socrative nebo Quizlet.

• Workshop, tvorba aplikací s podporou žákovských zařízení
    Následovat bude workshop, ve kterém si účastníci postupně projdou všechny aplikace z prvního bloku a pokusí se v nich vytvořit vlastní materiály. Tímto způsobem si zpracují vlastní digitální portfolio předpřipravených materiálů.

Poznámka

Vzdělávací program je akreditován v rámci DVPP MŠMT pro potřeby EU šablon (Výzva č. 02_18_63 a 02_18_64), šablona č. 2.II/6 Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ – DVPP v rozsahu 8 hodin, aktivita c) cizí jazyky.

Školení je určeno pro pedagogy 1. i 2. stupně ZŠ.