Čtenářské piškvorky se hrají tak, že se třída rozdělí do dvou skupin, každá skupina si vybere jednu barvu pro označování svých karet. Tato aktivita obsahuje na kartách názvy rostlin a názvy ptáků - z balíčku mohou žáci losovat a určovat, jestli jde o ptáka, nebo rostlinu. Správnost kontroluje učitel, žáci mohou využít žákovská zařízení a hledat na internetu (určete pravidlo - kolikrát mohou použít nápovědu na internetu). Hra obsahuje 12 + 12 karet. Po barevném označení využijí žáci karty jako své značky a umísťují je do tabulky tak, aby dali dohromady pětici v řádku, sloupečku, nebo diagonále.

Datum vložení: 01.05.2020
Čtenářské piškvorky (ptáci X rostliny)
SMART Notebook 14 a výše