Rozšiřuje a prohlubuje si dovednosti potřebné pro orientaci polohy Evropy.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Evropa, poloostrov, ostrov, světadíl, oceán
Datum vložení: 08.02.2019

Rozšiřuje si a prohlubuje dovednosti potřebné pro orientaci v evropském prostředí.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: povrch, vodstvo, nížiny, poloostrovy, pohoří
Datum vložení: 07.02.2019

DUM je připravený pro využití ve výuce zejména v době Vánoc. Slouží k procvičení znalostí z prvouky, českého jazyka a matematiky - vánoční zvyky a tradice se řadí dle abecedy, na první a poslední písmeno se vymýšlí a píší nová slova. V závěrečném úkolu žák

Předmět: Prvouka
Poznámka hodnotitele: Školení SNB1
Výzva 51: ne
Klíčová slova: vánoční zvyky, řazení slov podle abecedy, počáteční a konečné písmeno slova, součet
Datum vložení: 15.12.2018

Ne, nebojte, nebudeme bilancovat, ani nepotřebujeme váhu! Na špejlích budeme balancovat, zaměříme se na rovnováhu!

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Vánoce, vánoční aktivity, rovnováha, síla, otáčivé účinky síly, skládání sil
Datum vložení: 15.12.2018

DUM nabízí několik aktivit pro žáky 6. tříd v předvánočním čase, kterými si žáci zopakují stavbu látek, rozšíří si své pozorovací dovednosti a snad i pokochají nad krásou, kterou umí vyrobit jenom příroda.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: prvky periodické soustavy, krystalizace soli, krystal, stavba látek, částicové složení látek
Datum vložení: 14.12.2018

Dum nabízí vánoční aktivity k tématu týkající se elektromotoru. Žáci elektromotor na tabuli sestaví, popíší jeho princip, funkčnost ověří v praxi a na závěr prověří své teoretické znalosti.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: elektromotor, Vánoce, elektromagnetická indukce
Datum vložení: 08.12.2018

Ve fyzice, nejčastěji v 8. ročníku, probíráme energii. Toto téma se výborně hodí k zopakování v předvánočním čase. Čtyři jednoduché aktivity pomohou přilákat vánoční atmosféru a nahlédnout do příjmu a výdeje energie v číslech.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: energie, cukroví, příjem a výdej, zákon zachování energie, Vánoce
Datum vložení: 02.12.2018

Materiál slouží pro návštěvníky Dačického domu v Kutné Hoře, a to buď před exkurzí, nebo po ní a je věnován studentů SŠ. Obsahuje test v RES2, ke kterému je vhodné využít žákovských zařízení.

Klíčová slova: Dačického dům, Dačického, Kutná Hora, UNESCO, Dačický, Mikuláš
Datum vložení: 24.10.2018