Tablety All-in-One ve výuce 5. A

5. A dostala možnost pracovat v hodinách s multidotykovými tablety, které nám zapůjčila firma AV MEDIA.

Pravidelně je používáme v hodinách při práci ve skupinách, kdy využíváme on-line cvičení při opakování.

Nejvíce jsme je však zatím využili v přírodovědě při objevování vesmíru. Žáci na nich měli připravenou interaktivní prezentaci, pomocí které se seznámili s vesmírem. Následně pracovali ve skupinách a za úkol měli vytvořit plakát o zadané planetě. K vyhledávání informací na internetu jim pomohly tablety. Dále žáci ze získaných informací z plakátu připravili ve Wordu pro ostatní žáky jednoduchý zápis do sešitu.

Nakonec si na tabletech zahráli soutěžní kvíz, který připravila paní učitelka v programu SMART. A ti nejšikovnější se naučili, jak tento kvíz připravit.

Pro žáky to byla velmi zajímavá zkušenost, jak propojit zábavnou formou nejmodernější komunikační techniku s učením v duchu Jana Amose Komenského.