Stavebnice VEX na 10. ZŠ v Plzni

Problematice algoritmizace a programování se na naší škole v rámci výuky informatiky věnujeme již několik let. V polovině října se žáci
a učitelé pravidelně připojují k celoevropskému týdnu programování Code Week, v prosinci nezapomeneme na Hodinu kódu
(Hour of Code). Cílem všech aktivit je proniknout do záhady programování, uvědomit si, jak fungují programy a aplikace, vytvořit si vlastní program, sestavit a ovládat vlastního robota.

V letošním školním roce pracovaly děti (4. a 5. třída) v zájmovém útvaru Zábavná logika a robotika, který je zaměřen na rozvoj logického myšlení, podporu kreativity, základů programování
a robotiky. Děti si vyzkoušely práci s Ozobotem, využívaly robotickou stavebnici Lego WeDo 2.0, vytvořily vlastní hru v aplikaci Kodu, věnovaly se logickým hrám, komunikaci a spolupráci. 

Společnost AV MEDIA, a.s. dětem umožnila proniknout do světa robotické stavebnice VEX IQ. Děti si sestavily základní model robota (Clawbot IQ with Sensors), vyzkoušely autopilota. V první fázi pomocí ovladače a zapojených senzorů ovládaly robota po vlastní dráze
na chodbě, snažily se překonávat překážky a dojet do cíle nejrychleji.Žáci pracovali také v programovacím prostředí MODKIT, které umožňuje blokové programování a ve kterém není potřeba znát složité programovací příkazy. Pomocí tohoto prostředí oživili sestaveného robota, který se řídil jejich pokyny a měli tak možnost pochopit základy programování.

Mgr. Pavla Sýkorová,
10. ZŠ v Plzni

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů