Robotel SmartClass+ Homework

Pracovat s jazykovou laboratoří mimo specializovanou učebnu? Zdá se to nepředstavitelné, ale proč by studenti nemohli využívat počítačovou učebnu, IT vybavení v knihovně nebo počítače a tablety doma?

Jazyková laboratoř Robotel umožňuje i vzdálený přístup k databázi studijních materiálů. Po internetovém připojení může student pracovat s připravenými úlohami. Ty jsou zpracovány adresně a následně jsou taktéž do databáze zaznamenány. Shodně, jako při práci s mediálními aktivitami přímo v jazykové laboratoři, jsou připraveny šablony pro:

• Poslech a sledování audiovizuálního záznamu

• student si individuálně přehrává zvukový nebo video soubor

• Libovolný záznam

• student má otevřený zvukový záznam a dle zadání např. popisuje obrázek, čte textu nebo vypráví na zadané téma

• Simultánní záznam

• cvičení určené pro souběžný poslech a záznam, bývá nejčastěji používáno pro procvičování správné výslovnosti typu „opakujte po mně“

• Záznam s porovnáním s originálem

• student si vždy část původní nahrávky poslechne a poté nahraje svou verzi, poté je možné oba záznamy ve stejné čase poslechnout a porovnat

• Volný text

• uložení libovolného písemného cvičení

• Dotazník

• pro libovolný zvukový obrázkový nebo video soubor jsou lektorem připraveny zpětné dotazy

• Výběr z možností

• pro libovolný zvukový obrázkový nebo video soubor jsou lektorem připraveny dotazy s výběrem z možností

• Doplňovačku

• pro libovolný zvukový nebo video soubor je lektorem připraven text s vynechanými slovíčky nebo frázemi, k doplnění

Podobné možnosti jako studenti má i lektor. Vzdáleným přístupen je schopen sledovat vyplnění aktivit jednotlivých studentů a kontrolovat jejich správnost. U Cvičení „Výběr možností“ a Doplňovačka“ je možné nastavit i automatické hodnocení odpovědí.

Pojďme tedy společně využívat ve škole připravenou databázi studijních materiálů i pro přípravu mimo jazykové laboratoře. Studenti takové procvičování vítají a je jim mnohem bližší než práce s tištěnými materiály.